Лікування лишаю
Лишаєм називають групу дерматологічних захворювань, які проявляються у вигляді висипів, дрібних вузликів та плям. Не всі види лишаю заразні. Причинами виникнення захворювання можуть бути як вірусні та грибкові інфекції, так і ендокринні, неврологічні та генетичні фактори.
Лишай – досить складне захворювання, яке проявляється як у дітей, так і у дорослих. Дане захворювання може бути спровоковане безліччю факторів, саме за причинам виникнення розрізняють той чи інший вид лишаю.
Простий хронічний лишай (обмежений нейродерміт або лишай Відаля) - це запальне захворювання шкіри, яке розвивається через постійне розчісування, механічне тертя та регулярні подряпини. Лишай Відаля проявляється у вигляді потовщень (ліхеніфікацій) та лущення шкіри, захворювання супроводжується сильним свербінням.
Оперізуючий лишай викликається збудником вітряної віспи (вітрянки). У міжреберній ділянці з'являються бульбашки з рідиною, які, зливаючись між собою, формують рожеві сверблячі плями. Згодом на місцях висипу може з'являтися скоринка з лущенням.
Чорний лишай (або епідемічний кладоспоріоз, мікроспороз чорний) проявляється осередками невеликого розміру темного кольору, в основному локалізується на долонях, стопах і пальцях або на передпліччях і тулубі. На поверхні ураженої шкіри формуються лусочки.
Червоний плоский лишай (шкіри та порожнини рота) характеризується множинними висипами у вигляді червоно-фіолетових або малинових папул. Даний вид лишаю виникає при стресі, через порушення роботи органів шлунково-кишкового тракту, при цукровому діабеті, гіпертонічній хворобі та внаслідок ін. факторів.
Рожевий лишай (або пітіріаз, хвороба Жібера) розрізняють за дрібними рожевими плямами округлої або овальної форми, які на вигляд нагадують медальйон. Причини появи хвороби Жибера ще до кінця не з'ясовані, основною причиною розвитку пітіріазу фахівці вважають інфекційно-алергічний фактор.
Різнокольоровий (або висівковий) лишай проявляється множинними округлими плямами жовтого, рожево-коричневого або бурого кольору, які виступають над шкірою. Висівкоподібний лишай провокується грибками ovale, Malassezia furfur та Pityrpsporum orbiculare.
Білий (або сонячний) лишай стає помітним навесні та влітку. На шкірі з'являються невеликі білі округлі плями, які не піддаються засмазі, оскільки в ці ділянки шкіри не надходить меланін. Причиною виникнення сонячного лишаю є грибки Malassezia, які виділяють компонент, котрий блокує надходження ультрафіолету та уповільнює доставку меланіну.
Хвороба Девержі є запальним процесом, який характеризується порушенням ороговілості шкіри. При даній формі лишаю спостерігається розвиток фолікулярного гіперкератозу, ураження стоп та долонь, поява бляшок жовто-жовтогарячого відтінку. Головними причинами хвороби Девержі вважаються аутоімунні захворювання та генетичні фактори.
Стригучий лишай (або трихофітія, мікроспорія) з'являється на довільній ділянці шкіри, включаючи голову. На уражених місцях з'являються рожеві плями з чіткими контурами, які складаються з маленьких бульбашок. Даний вид лишаю викликається грибками Trichophyton або Microsporum canis, ferrugineum або audoin, переносниками яких є бездомні тварини.
Лускатий лишай характеризується появою висипу на зовнішній стороні кінцівок. Висипка являє собою папули у вигляді округлої плями з точними контурами. Лускатий лишай не є заразним, причинами його виникнення можуть бути: невротичні розлади (неврози), інфекції та спадкові фактори.
Мокнучий лишай, як правило, носить хронічний характер. Захворювання проявляється у вигляді концентрації бульбашок в околиці почервонілої шкіри. Висип сильно свербить і завдає значного дискомфорту. Спровокувати мокнучий лишай можуть різні порушення імунної системи, ендокринні захворювання, алергічні реакції, захворювання органів ШКТ, стреси, робота зі шкідливими (хімічними) речовинами та ін. фактори.
Склероатрофічний лишай (хвороба білих плям або краплеподібна склеродермія) відрізняється висипаннями, які розташовуються в районі пахвових западин, на грудях, на стегнах, на шиї, на лобку та на ділянці геніталій. Каплевидна склеродермія представлена білими папулами, які трансформуються у світлі або рожеві бляшки. Висипання лущиться і викликає сильне свербіння.
Блискучий лишай частіше спостерігається у дітей, особливо у хлопчиків. Висипання розташовуються в області геніталій, на шкірі внизу живота, на колінах та ліктях. Зовні висип виглядає як блискучі щільні і плоскі вузлики, які знаходяться недалеко один від одного. Висипання не зливаються і не лущаться.
Лінійний (або смугоподібний) лишай розрізняють за висипом, який дуже швидко з'являється. Зовні висип виглядає як папульозно-сквамозні елементи, які височіють над шкірою, рожевого або яскраво-червоного кольору. Висипання не сверблять, поступово світлішають і залишають після себе осередки депігментації (місця зі світлою, позбавленою засмаги, шкірою).
Різноманітність лишаїв потребує грамотного та кваліфікованого підходу до вирішення проблеми. Провести діагностику, достовірно визначити тип лишаю, призначити індивідуальну схему лікування, з урахуванням можливих протипоказань, може лише фахівець (дерматолог).
Показання до лікування лишаю:
- Поява висипки жовто-коричневого кольору, у вигляді червоних або рожевих плям.
- Утворення на плямах бульбашок або лусочок.
- Відчуття свербежу та печіння на ділянках ураженої шкіри.
- Погане самопочуття (можливе підвищення температури).
Як підготуватися до лікування:
- Проводиться консультація з дерматологом.
- Здійснюється огляд шкіри лампою Вуда з подальшою біопсією.
- Здаються проби Бальцера, аналіз сечі, загальний аналіз крові та імунограма.
- Виключаються протипоказання з метою підбору оптимальної схеми лікування.
Результати лікування лишаю:
- Після курсу лікування шкіра очищується, зникають неприємні симптоми.
- Необхідно дотримуватися профілактики - слідкувати за гігієною.
- Вчасно лікувати хронічні захворювання.
- Не контактувати з бродячими тваринами.
- Уникати шкідливих хімічних речовин.
- Зміцнювати імунітет.
Протипоказання та можливі побічні ефекти:
- Онкологічні захворювання та цукровий діабет можуть обмежувати схему лікування.
- Захворювання або відкриті травми шкіри враженою лишаєм можуть бути протипоказанням до застосування деяких зовнішніх засобів.
- Лікування не проводиться при вагітності та лактації.
Своєчасне лікування лишаю дозволить у відносно короткі терміни усунути захворювання, не допустити зараження інших людей та розвитку можливих ускладнень на центральну нервову систему і на внутрішні органи.
Наші фахівці володіють самими передовими методами діагностики і лікування широкого спектру захворювань. Ми гарантуємо вам якісний сервіс та відмінні результати.
Ми готові прийняти вас у будь-який зручний для вас час
Ціни на наші послуги
У прайсі вказано орієнтовну вартість послуг, ціна залежить від виконання процедури та від масштабу проблеми. Точну вартість тієї чи іншої послуги вам назве адміністратор або фахівець після попередньої консультації.
Центр "Компас" - це найсучасніше обладнання, виключно кваліфіковані фахівці, якісний та комфортабельний сервіс. Завітайте до нас і переконайтеся в цьому самі.
Записатися до нас
Центр "Компас" у Жмеринці
Шукати поруч: Велика Жмеринка, Добробут, Доваторський масив, Заріччя, Кавказ, Калинка, Райлікарня, Корчівка, Першотравневий масив, Петрівка, Південно-Західний масив, Подільський масив, Постройки, Привокзальний масив, Товарна, Угольник, Центр